Ρεκόρ παραγωγής στα πρώιμα καρπούζια εξαιτίας των καλών καιρικών συνθηκών
![rekor-paragogis-sta-proima-karpouzia-exaitias-ton-kalon-kairikon-synthikon-321098](https://www.ypaithros.gr/wp-content/uploads/2024/05/3-karpo-768x344-1.jpg)
Στην Μαραθόπολη Τριφυλίας, όπου παράγονται τα πιο πρώιμα καρπούζια της Ευρώπης υπαίθριας καλλιέργειας, οι παραγωγοί είναι από τους ικανοποιημένους με την αλλαγή του κλίματος.
Ο Νικήτας Λαμπούσης, παραγωγός καρπουζιών αναφέρει πως φέτος η χρονιά είναι εξαιρετική, καθώς οι υψηλές θερμοκρασίες ευνόησαν την υπερ-πρώιμη παραγωγή.
Η θερμοκρασίες αναμένεται να ανέβουν τις επόμενες ημέρες και οι καλλιεργητές της Μεσσηνίας δηλώνουν αισιόδοξοι.
![Ρεκόρ παραγωγής στα πρώιμα καρπούζια εξαιτίας των καλών καιρικών συνθηκών](https://www.ertnews.gr/wp-content/uploads/2024/05/3-karpoyzi-1024x460.jpg)
Τις προηγούμενες χρονιές η συγκομιδή άρχιζε από τις 20-25 Μαΐου ενώ τώρα ξεκίνησε νωρίτερα και αναμένεται να ολοκληρωθεί έως το τέλος του μηνός.
Η πρώιμη παραγωγή οφείλεται εν μέρει στο ότι η Μαραθόπολη είναι ένας παραλιακός οικισμός κοντά στους Γαργαλιάνους, με ήπιο κλίμα και οι φυτεύσεις καρπουζιών ξεκινούν τον Φεβρουάριο.
Από περίπου 5.000 στρέμματα παραγωγής το 80% πηγαίνει στο εξωτερικό και αυτό οφείλεται στην ποιότητα, σημειώνει ο κ. Λαμπούσης.
Όσον αφορά την σωστή επιλογή καρπουζιού από τον καταναλωτή, αυτή γίνεται βάση χρώματος. Όταν εμφανίζονται οι πιο ανοικτές αποχρώσεις στην φλούδα τότε πρόκειται για εξαιρετικής ποιότητας.
![Ρεκόρ παραγωγής στα πρώιμα καρπούζια εξαιτίας των καλών καιρικών συνθηκών](https://www.ertnews.gr/wp-content/uploads/2024/05/3-karpouz.bmp)
Με 40 λεπτά το κιλό στην τιμή παραγωγού, οι καλλιεργητές δηλώνουν ικανοποιημένοι γιατί θα καλύψουν τα έξοδά τους. Κάποιες φορές ο καιρός ανταμείβει τους κόπους και η Μαραθόπολη είναι από τις ευνοημένες περιοχές του τόπου.